Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta

Tematski [FOR]UM treh muzejev na Metelkovi: DRUGAČNOST, za otroke in družine

Ovijanje osebne "drugačne" beležnice

Program treh muzejev na Metelkovi, tokrat v Slovenskem etnografskem muzeju

V pedagoški sobi SEM se bomo ob igrah ukvarjali z drugačnostjo, ter iskali podobnosti in razlike med nami. V čem se razlikujem od drugih? Čaka vas ovijanje in okraševanje beležk, s katerimi bomo pokazali na svojo drugačnost, ustvarjalnost pa bomo še podkrepili s treh različnih vidikov – zgodovinskega, etnografskega in umetnostnega.

Ob 17.00: Druženje udeležencev pogovora in delavnice ob čaju in piškotih

Vstop prost!

Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta

[FOR]UM povezuje muzeje na Metelkovi in je brezplačen program za obiskovalce. Muzeji skupaj enkrat mesečno (prvo soboto v mesecu), v enem izmed treh muzejev ponujamo kvalitetno in poučno preživljanje prostega časa. Z novo sezono se osredotočamo na posamezne teme, ki povezujejo vsebine in zbirke v muzejih na Metelkovi. V septembru smo povezovali prijateljstvo v +MSUM, v oktobru je bila tema ženske, v novembru pa vas vabimo na drugačnost v SEM. Program je tako za otroke kot za odrasle.

16.00 – 18.00 Vstop v Narodni muzej Slovenije (NMS), Muzej sodobne umetnosti Metelkova (+MSUM) in Slovenski etnografski muzej (SEM) je brezplačen.

FORUM

Jaz, mi in drugi: podobe mojega svetaJaz, mi in drugi: podobe mojega svetaFORUM