Sveti konji – nebesni jezdeci
Razstavna hiša
četrtek, 20. oktober 2022 - 18:00
1 ura 30 min

Sveti konji – nebesni jezdeci, odprtje razstave

Prijazno vabljeni na odprtje občasne razstave, ki je posvečena svetim konjem ter nebesnim jezdecem.

Več tisočletij so konji imeli osrednjo vlogo v človeškem razumevanju kozmologije in duhovnih dimenzij vidnega in nevidnega sveta. Na razstavi je  na ogled bogata zapuščina mitološkega in simbolnega pomena konjev, samorogov, kentavrov, krilatega Pegaza, božanskih jezdecev ... Avtor razstave je dr. Marko Frelih, kustos SEM.

Partner razstave je Kobilarna Lipica, s katero pripravljamo program ob odprtju razstave. Prisotna bosta lipicanca, vprežena v kočijo, s katero se boste lahko pol ure pred in po odprtju zapeljali po muzejski ploščadi. Spremljal nas bo tudi grški bog Pozejdon, ki je po grški mitologiji ustvaril konje in (je oče) krilatega Pegaza.

V primeru dežja prihod lipicancev odpade.

Razstava bo na ogled do januarja 2024, spremljal jo bo bogat obrazstavni program za vse generacije.