ponedeljek, 18. oktober 2010 - 9:00
7 ur

Štirje letni časi, seminar ljudskega plesa in pesmi za učitelje in vzgojitelje

ponedeljek, 18. oktober 2010 od 9.00 do 16.00

SEMINAR LJUDSKEGA PLESA IN PESMI ZA UČITELJE IN VZGOJITELJE

Štirje letni časi : Ljudski ples, pesem, glasba ter šege in navade skozi koledarsko leto in štiri slovenske pokrajine

Vsebinski sklop jesen, zima.

Tudi v šolskem letu 2010 / 2011 v Slovenskem etnografskem muzeju v sodelovanju z Zavodom Etnika pripravljamo seminarje za učitelje, vzgojitelje, študente… in tiste, ki bi pri svojem delu z otroki radi razširili znanje na področju ljudskega plesa in pesmi. Udeleženci bodo teoretično in praktično pridobili izhodišča za uporabo plesnega, glasbenega in pevskega izročila pri vsakodnevnem delu z otroki.

Seminarje in delavnice pripravlja in vodi Mojca Leben, mag. umetnostne zgodovine, vodja otroških programov in izobraževanj v Zavodu Etnika, izvedenka za ustvarjalni gib in neverbalno komunikacijo.
Izbor plesov in poučevanje pripravlja Zmago Leben, kulturni delavec, korepetitor in koreograf.

Cena seminarja je 50,00 EUR.
Plačilo: z naročilnico ali plačilom na recepciji Slovenskega etnografskega muzeja.
Prijave na posamezen seminar zbiramo do četrtka pred izvedbo.

Seminarji bodo potekali v Slovenskem etnografskem muzeju
Metelkova 2, Ljubljana.

Udeležencem priporočamo udobna oblačila in obutev!

Informacije in pisne prijave:

Sonja Kogej Rus
Muzejska svetovalka / Vodja pedagoško – andragoške službe SEM