Slovenska zemlja v pesmi in besedi, 50 let
2 uri

Slovenska zemlja v pesmi in besedi, 50 let

v živo

Peta iz niza javnih oddaj ob praznovanju 50. obletnice oddaje Slovenska zemlja v pesmi in besedi bo cikel sklenila v zbirališču ljudskih drobcev iz vseh slovenskih etnij, to je v Ljubljani.

Zaživela bo tista glasba, ki se je dotaknila prebivalcev urbanega okolja v tolikšni meri, da jo razvijajo dalje, postavljajo na koncertni oder in širnemu svetu polagajo v dlani.

V Etnografskem muzeju bodo muzicirali in pripovedovali: članice in člani Akademske folklorne skupine France Marolt, ženska vokalna skupina Katice, Bogdana Herman, Jure Tori, Helena in Primož Urbančič ter Ana Duša.

Za nazoren prikaz moči izročila od ust do ust pa bo poskrbela gostja večera, ljudska pevka, ki je pela v prvi oddaji: Anica Lazar – Vintarjeva.

Vabljeni v to zares prijetno družbo!

Letak