Letak
Val202
InYourPocket

Šamanizem ljudstev Sibirije, javno vodstvo - VSA MESTA ZASEDENA

Razstava pripoveduje o šamanizmu, edinstvenemu fenomenu svetovne civilizacije, kot mitološki predstavi o svetu ljudstev Sibirije in ruskega Daljnega vzhoda na koncu 19. in začetku 20. stoletja, katerega nosilci so šamani, posredniki med nebom in zemljo.

Sveti predmeti skupaj s fotografijami, zvoki in filmom o šamanskih obredih prikazujejo tisto posebno medsebojno povezanost, ki nas ob pojavu sibirskega šamanizma preseneča in navdihuje: nerazdružljivo vez med človekom, naravo in kulturno tradicijo.

Razstava bo na ogled do 20. oktobra 2019.

Število oseb na vodstvu je omejeno (VSA MESTA SO ŽE ZASEDENA), najave so obvezne na blagajna@etno-muzej.si ali v delovnem času muzeja na T: 01 / 3008 745
Po opravljeni rezervaciji svojo vstopnico lahko prevzamete na recepciji SEM na dan dogodka do 10.50.

Napovedujemo!
Javna vodstva: