sobota, 30. januar 2010 - 16:00
2 uri

Risanje ornamentov, delavnica za otroke

sobota, 30. januar 2010 ob 16.00 (razstavna hiša SEM)

Ob 2. festivalu Bobri otroke od 7. do 14. leta vabimo v soboto, 30. januarja ob 16.00 v SEM na delavnico Risanje ornamentov.

Ornamenti so poenostavljeni okrasi, ki so namenjeni okraševanju stavb in predmetov. V Slovenskem etnografskem muzeju jih najdemo na predmetih, ki govorijo o vsakdanjem življenju – na keramiki, pohištvu, oblačilih … Na ustvarjalni delavnici bodo otroci spoznavali vzorce različnih kultur: slovenske, grške, indijanske, egipčanske, islamske, kitajske itd. Ustvarjali bomo v različnih tehnikah (svinčnik, suhe barvice, tempera, kolaž) ter se učili risarskih veščin, likovnega komponiranja znotraj pravokotnika in kroga, risanja vinjet, dekoriranja. Delavnico bo vodila akademska slikarka Nives Palmič.

Vstop prost!

Informacije in predhodne prijave:
Sonja Kogej Rus
T. 3008 745; 031 278 955