Izdelki Ribrand
sreda, 20. april 2016 - 10:00
1 ura
Prost vstop!

Ribrand - predstavitev razvoja blagovne znamke sodobnih lesenih izdelkov

Projekt bosta predstavila Katja Žagar, RC Ribnica in Janez Mesarič, Studio Mashoni.

RC Ribnica in oblikovalski studio Mashoni so skupaj razvili sodobne lesene izdelke, pod blagovno znamko Ribrand. Predstavili bodo, kako je prišlo do sodelovanja, kako se je razvila ideja oplemenitenja ribniške dediščine izdelovanja lesenih izdelkov z novim, sodobnim pristopom in kako se lotiti kreiranja blagovne znamke z zgodbo. Ribrand je na tržišču od septembra 2015 dalje, sestavljen iz kolekcije “Izbrano za hrano”, dopolnjuje pa se naprej z novimi izdelki. Za set kuhalnic so snovalci znamke Ribrand že prejeli oblikovalsko nagrado Red dot.

Izdelke Ribrand je možno kupiti v muzejski trgovini Lectariji.

Po predstavitvi prijazno vabljeni tudi na ogled razstav Muzeja Ribnica in vzporedne razstave SEM Ribniško suhorobarstvo: Nesnovna kulturna dediščina Slovenije.