Foto: Marija Makarovič, hrani Dokumentacija SEM.
Razstavna hiša
četrtek, 22. september 2022 - 18:00
1 ura
Prost vstop
Pripovedovanje pravljic za otroke (4+)

Rdeča nit: Kruhek, pogača, pojedina

SEM vabi najmlajše na pripovedovanje pravljic za otroke - Rdeča nit!

Na prvem srečanju v novem šolskem letu bomo poslušali pravljice, ki gredo v slast. Od kosa kruha, ki ga junaku za na pot da mama, do gostije, ki spremlja veliko svatbo na koncu – tudi v pravljicah je treba jesti! In siti so živeli srečno do konca svojih dni …

Potovanje po domišljijskih deželeh in preteklosti je v SEM posebna dogodivščina, saj so v muzeju doma tudi predmeti iz ljudskih pravljic.

Pripovedovalke: Katarina Nahtigal, Irena Plešivčnik in Karin Robin.

Cikel mesečnih pripovedovalskih dogodkov za otroke (4+) poteka vsak tretji četrtek v mesecu ob 18. uri.

• 27. oktober: COKLI, ŠKORNJI, PLESNI ČEVELJCI
  • 17. november: PODKEV, KONJ, KOVAČ
  • 15. december: SVEČA, OGENJ, SVETLOBA

Prost vstop!

__________________________
Ne spreglejte, vsako prvo soboto v mesecu ob 11.00 Mali mojster vabi otroke v Atelje SEM. Na delavnicah otroci ustvarjajo izdelke, preko katerih spoznavajo slovensko in svetovno kulturno dediščino.

• 1. oktober: OTROŠKA GLASBILA: ZVOČNE IGRAČKE ZA IMPROVIZIRANO GODBO (Dnevi evropske kulturne dediščine, prost vstop)
  • 5. november: PTIČJE KRMILNICE (vstopnina 5 €)
  • 3. december: SAMOROG: IZDELAJ SVOJO MARIONETO (Ta veseli dan kulture, prost vstop)