Rdeča nit: Cokli, škornji, plesni čeveljci
Prost vstop
Za 4+

Rdeča nit: Cokli, škornji, plesni čeveljci

SEM vabi najmlajše na pripovedovanje pravljic za otroke – Rdeča nit!

V Slovenskem etnografskem muzeju bomo tokrat ob coklih iz Bele krajine, slamnatih copatih in čevljarski delavnici potovali po preteklosti in domišljijskih deželah.

Od Pepelke do Obutega mačka – pomembno je, kaj imajo pravljični junaki na svojih stopalih. V tokratnih pravljicah princeske na skrivaj vsako noč plešejo, čevljar ima ponoči skrivne goste, ki neutrudno šivajo, dokler ...

Pripovedovalke: Katarina Nahtigal, Irena Plešivčnik in Karin Robin.

Cikel mesečnih pripovedovalskih dogodkov za otroke (4+) poteka vsak tretji četrtek v mesecu ob 18. uri.

Napoved dogodkov:

• 17. 11. Podkev, konj, kovač
  • 15. 12. Sveča, ogenj, svetloba

Ne spreglejte, vsako prvo soboto v mesecu ob 11.00 Mali mojster vabi otroke v Atelje SEM. Na delavnicah otroci ustvarjajo izdelke, preko katerih spoznavajo slovensko in svetovno kulturno dediščino.

Napoved delavnic:

• 5. 11. Ptičje krmilnice (vstopnina 5 €)
  • 3. 12. Samorog: izdelaj svojo marioneto (Ta veseli dan kulture, prost vstop)