Kavarna SEM
torek, 26. november 2013 - 19:00

Razprava z naslovom Zaščita avtorskih pravic (v digitalni dobi) v Kavarni SEM

Vabljeni na razpravo z naslovom Zaščita avtorskih pravic ( v digitalni dobi). Razprava bo potekala v torek, 26.11.2013 ob 19 uri Kavarni SEM.

Na razpravi bodo kot gostje sodelovali: Aljoša Jerič (poslanec Državnega zbora RS, Pozitivna Slovenija), Igor Vidmar (glasbeni publicist in kritik), Janez Križaj (glasbeni producent) in Sebastijan Duh (skladatelj). Dogodek bo povezoval novinar in glasbeni publicist Terens Štader. Razpravo organizira Zavod za kulturne dejavnosti Kultipraktik.

Vlada RS skladno z odločitvijo pristojnega odbora Državnega zbora pripravlja novelo Zakona o avtorski in sorodnih pravicah. Ker gre za sistemske spremembe za državo in družbo pomembne zakonodaje je potrebna tudi razprava izven formalnih okvirov sprejemanja zakonodaje. V razpravi bo  govor o avtorskih pravicah na področju glasbe, osredotočili pa se bomo na naslednje vsebine:

• metodologiia določanja tarif uporabnikom,
  • metodologija izračuna mesečnih nadomestil avtorjem,
  • metodologija izračunavanja ter porazdelitve stroškov obdelave repertoarjev,
  • metodologija uporabe zneskov iz nedefiniranih nadomestil,
  • transparentnost delovanja ter postopkov kolektivnih organizacij,
  • predlogi za zakonske spremembe.

Vabljeni in hvala za razumevanje,

Tomo Ravbar
Zavod za kulturne dejavnosti KULTIPRAKTIK