Ptičje krmilnice, ustvarjalna delavnica Malega mojstra
sobota, 5. november 2022 - 11:00
1 ura 30 min

Ptičje krmilnice, ustvarjalna delavnica Malega mojstra

Tokrat bomo v naši delavnici poprijeli za orodje, da izdelamo preproste ptičje krmilnice.

Ptičje krmilnice, ki jih pozimi postavimo na balkon ali vrt, nam omogočajo lažje opazovanje ptic in spoznavanje njihovih navad. Ob njih se lahko učimo razpoznavati različne vrste ptic. Na naši stalni razstavi si bomo pogledali, kako so se s pticami družili včasih, pogovarjali pa se bomo tudi o primerni hrani za ptičke.

Prijave zbiramo do petka, 4. novembra 2022, do 12.00 na E: katarina.nahtigal@etno-muzej.si. Delavnica je primerna za otroke od 5. leta dalje.

Vsako prvo soboto v mesecu ob 11.00 Mali mojster vabi otroke v Atelje SEM. Na delavnicah otroci ustvarjajo izdelke, preko katerih spoznavajo slovensko in svetovno kulturno dediščino. Napoved delavnice:
3. 12.   Samorog: izdelaj svojo marioneto (Ta veseli dan kulture, prost vstop)

Ne spreglejte tudi cikla mesečnih pripovedovalskih dogodkov za otroke Rdeča nit (4+), ki poteka vsak tretji četrtek v mesecu ob 18. uri. Napoved pripovedovalskih dogodkov:
17. 11.   Podkev, konj, kovač
15. 12.   Sveča, ogenj, svetloba