četrtek, 24. marec 2011 - 9:00
3 ure

Pripovedovalski festival Pravljice danes 2011 v SEM

četrtek, 24. marec 2011 (razstavna hiša SEM)

9.00: Košarica ruskih pravljic

Pripovedujeta: Aleksej Ermakov in Nataša Ermakova.
Za otroke od 6. leta.

Natalija Ermakov je ruska glasbenica, ki v Sloveniji že več let poučuje klavirsko harmoniko. V otroštvu ji je babica z ruskega podeželja pogosto pripovedovala zgodbe – take, kot bi bile iz vsakdanjega življenja, a hkrati čudežne. Tudi Aleksej Ermakov je profesionalni glasbenik, virtuoz na balalajki, eden redkih, če ne edini v Sloveniji. Otrokom bosta zaigrala in povedala nekaj ruskih pravljic. Z njunim nastopom prireditve S pravljico okrog sveta širimo tudi na otroško publiko.

10.15: Zlata ptica

Pripoveduje: Irena Rajh Kunaver
Za otroke od 3. leta.

Irena Rajh Kunaver je lutkarica animatorka, režiserka, mentorica in pedagoginja lutkovne vzgoje ter organizatorka kulturnih prireditev. Ljubezen do lutk jo je vodila do ustanovitve lutkovnega gledališča FRU-FRU, ki je po dolgem in počez prečesalo Slovenijo, gostovalo tudi v tujini ter si za svoje delo prislužilo številne nagrade, z najmlajšimi pa se druži tudi v Hiši otrok in umetnosti. Odpeljala nas bo na vrtove zlate ptice …