Pritličje razstavne hiše
sobota, 2. april 2022 - 11:00
1 ura

Potiskaj svoj praznični pogrinjek! Ustvarjalna delavnica Malega mojstra

SEM vabi male mojstrice in mojstre na delavnico tiskanja vzorcev na blago z modelčki ter na spoznavanje izročila barvarstva in modrotiskarstva!

Na delavnici se bodo otroci prelevili v modelorezce ali modlarje in izdelali različne modelčke za potisk, z njimi potiskali bombažno platno in domov odnesli svoj unikatni praznično-velikonočni pogrinjek!

S pripovedovalko Katarino se bodo tudi sprehodili po muzeju – od obrti do muzejskih predmetov z ornamenti ljudske umetnosti ter skupaj poiskali navdih za ustvarjanje pogrinjkov.
  • Delavnico bo vodila muzejska pedagoginja, kustosinja Katarina Nahtigal.
  • Delavnica je primerna za otroke od 5. leta dalje.
  • Vstopnina: 5 eur. Prijave zbiramo do petka, 1. aprila do 12.00, na E: katarina.nahtigal@etno-muzej.si.
Vsako prvo soboto v mesecu ob 11.00 Mali mojster vabi otroke v Atelje SEM. Na delavnicah otroci ustvarjajo izdelke, preko katerih spoznavajo slovensko in svetovno kulturno dediščino.
Napoved delavnic:
- 7. maj, 11.00: Panjske končnice: označi čebeli pot do panja!
- 4. junij, 11.00: Cianotipija: izdelaj svojo fotografijo!

Zaradi nepredvidljivih okoliščin si pridržujemo pravico do spremembe programa. Vse dogodke bomo organizirali v skladu s smernicami NIJZ in ukrepi za preprečevanje širjenja okužb s covid-19.