petek, 16. april 2010 - 9:30
3 ure 30 min

Politična participacija Romov v Republiki Sloveniji, posvet

petek, 16. april ob 9.30 – 13.00 (razstavna hiša SEM)

Združenje Forum romskih svetnikov Slovenije v sodelovanju s Slovenskim etnografskim muzejem

Vas vljudno vabi na posvet

Politična participacija Romov v Republiki Sloveniji

Romska tematika vedno znova vzbuja precejšen interes. V zadnjih nekaj letih, še posebno od vzpostavitve instituta romskega svetnika, je razvoju politične participacije Romov namenjena posebna pozornost. Prav zaradi tega prihajajo na površje specifični problemi in s tem različni pristopi, ki se pač med seboj precej razlikujejo. V tem času so se nabrale številne izkušnje ter želimo, da bi si jih med sabo izmenjali in poskusili določiti skupne aktivnosti na tem področju.

Zato Združenje Forum romskih svetnikov Slovenije vljudni vabi župane 20-tih občin, predstavnike pristojnih ministrstev, predsednike občinskih odborov za spremljanje položaja romske skupnosti, romske svetnike, nevladne organizacije in druge zainteresirane, na delovni posvet Politična participacija Romov v Republiki Sloveniji.

Posvet bo potekal ob Mesecu romske kulture ROMANO ČHON, II. Festivala romske kulture, ki ga soorganizirajo Romski akademski klub, Združenje ustvarjalnih ljudi na področju kulture in Slovenski etnografski muzej.

Vabilo in program posveta