Razstavna hiša
sobota, 7. maj 2022 - 11:00
1 ura

Panjske končnice: označi čebeli pot do panja - RAZPRODANO

SEM vabi male mojstrice in mojstre na delavnico spoznavanja in izdelave panjskih končnic!

20. maja praznujemo svetovni dan čebel. In ker tudi muzejske zbirke pričajo o večstoletnem zanimanju ljudi za čebele, se bomo na tokratni delavnici s pripovedovalko Katarino pogovarjali o pomenu čebel, spoznavali medonosne rastline ter po muzeju odkrivali različne oblike panjev in slikovite motive na panjskih končnicah.
Osredotočili se bomo zlasti na tiste malo bolj smešne in poslikali vsak svojo leseno deščico – s tradicionalnim ali čisto svojim motivom.

• Delavnico bo vodila muzejska pedagoginja, kustosinja Katarina Nahtigal.
  • Delavnica je primerna za otroke od 5. leta dalje.
  • Vstopnina: 5 eur. Prijave zbiramo do petka, 6. maja, do 12.00, na E: katarina.nahtigal@etno-muzej.si.

Vsako prvo soboto v mesecu ob 11.00 Mali mojster vabi otroke v Atelje SEM. Na delavnicah otroci ustvarjajo izdelke, preko katerih spoznavajo slovensko in svetovno kulturno dediščino.

Napoved junijske delavnice:

• 4. junij, 11.00: Cianotipija: izdelaj svojo fotografijo