Upravna hiša
četrtek, 10. maj 2012 - 10:00

Ohranjanje nesnovne kulturne dediščine na lokalni in nacionalni ravni, okrogla miza

Slovenski etnografski muzej in Center za razvoj Litija vas vljudno vabita na

okroglo mizo Dediščina – naše bogastvo: Ohranjanje nesnovne kulturne dediščine na lokalni in nacionalni ravni

Okroglo mizo organiziramo z željo po predstavitvi pomena ohranjanja nesnovne kulturne dediščine ter po izpostavitvi vloge nosilcev tovrstne dediščine, ki s svojim ustvarjanjem ter delovanjem skrbijo za prenos znanj na mlajše generacije. Poleg tega želimo občinam, ustanovam, društvom ter posameznim nosilcem dediščine predstaviti nesnovno dediščino kot priložnost za vključevanje v podjetništvo in turizem.

Na okrogli mizi bodo skupaj z vami izmenjali mnenja:

• dr. Janez Bogataj, etnolog
  • dr. Vito Hazler, predstojnik Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete v Ljubljani
  • mag. Ksenija Kovačec Naglič, vodja Informacijsko dokumentacijskega centra za dediščino, Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport
  • Adela Pukl, predstavnica Koordinatorja varstva žive kulturne dediščine, Slovenski etnografski muzej
  • Mija Bokal, vodja projekta Vrednotenje nesnovne kulturne dediščine na Centru za razvoj Litija
  • Rupert Gole, župan občine Šentrupert
  • Branka Bizjan, predsednica Društva rokodelcev Moravške doline

Okroglo mizo bo vodila Mateja Ramovš.

V okviru dogodka bo predstavljena publikacija Naše kulturno bogastvo, ki jo je pripravil Center za razvoj Litija v okviru evropskega projekta Vrednotenje nesnovne kulturne dediščine (Cultural Capital Counts). V publikaciji je predstavljena nesnovna dediščina območja Srce Slovenije.

Vljudno vas prosimo, da svojo udeležbo potrdite do 7. maja 2012, na naslov mija.bokal@razvoj.si ali po telefonu 01 896 27 10.

Veselimo se srečanja z vami!

Aleksandra Gradišek, direktorica Center za razvoj Litija

Dr. Bojana Rogelj Škafar, direktorica Slovenski etnografski muzej