petek, 8. november 2013 - 18:00

Odprtje razstave Na obisku doma v Kranjski Gori

Liznjekova domačija na Borovški cesti 63 v Kranjski Gori

Vabilo na odprtje razstave Na obisku doma: o kranjskogorski dediščini v SEM v Kranjski Gori

Razstava Na obisku doma, o kranjskogorski dediščini v Slovenskem etnografskem muzeju je zgodba o izbranih predmetih, ki izvirajo iz Kranjske Gore, Podkorena in Rateč in ki jih kot dediščino tradicijske kulture na Slovenskem hrani Slovenski etnografski muzej. Predmeti se po letih 'bivanja' v muzeju vračajo v svoje izvorno okolje. Kaj pa se je z njimi dogajalo v vmesnem času, v muzeju? Predmeti v muzeju zaživijo novo življenje. Potujejo skozi postopke evidentiranja, dokumentacije, konservacije in po potrebi restavriranja, zanje je potrebno zagotoviti primeren prostor hrambe ali pa način predstavljanja javnosti. Kot taki postanejo muzealije – nosilci informacij, dokumenti nekega časa, prostora in pričevalni vir za prihodnje generacije.

Več o razstavi >>