Ploščad
petek, 30. maj 2014 - 20:00

Odprtje festivala Fotonični trenutki 2014

V mesecu juniju se bo zgodila že sedma edicija bienalnega festivala sodobne fotografije FOTONIČNI TRENUTKI – MESEC FOTOGRAFIJE, v sklopu katerega bo predvsem v Ljubljani potekala vrsta fotografskih razstav, projekcij, predavanj in pogovorov.

Otvoritev festivala
Petek, 30. maj 2014
18:00: Odprtje razstave kolektiva G.R.A.M. v Centru za sodobno fotografijo Photon
20:00: Odprtje festivala na muzejski ploščadi na Metelkovi

V Galeriji Kult 3000 se bo odprla razstava Zipped Worlds: Fotografija v javnem prostoru, v Slovenskem etnografskem muzeju pa razstavi Zgodba o Balkanu in Sinergija Sarajeva.

KROJAŠKI MOST, GJAKOVA
Foto | Photo: Samir Karahoda

Osrednja tema letošnjega festivala je 'fotografija v javnem prostoru', zato izpostavljamo zlasti tiste fotografske in umetniške prakse, ki v svoji substanci odražajo tesno povezanost z različnimi fenomeni javnega prostora oziroma javne sfere.

V sozvočju z osrednjo temo festivala bomo večjo pozornost posvetili spremljevalnemu dogajanju. V otvoritvenem tednu festivala, med 2. in 7. junijem, bo bo v prostorih LP bara in Atrija ZRC potekal živahen spremljevalni program s serijo Večernih projekcij fotografij, predavanj, pogovorov in druženj. Omenjena lokacija na Novem trgu 2 v Ljubljani bo obenem tudi informacijska točka festivala.

6. in 7. junija se bo v preddverju galerije Jakopič odvijal drugi Portfolio Review, kjer bodo številni strokovnjaki – kuratorji, uredniki, galeristi, teoretiki - iz mednarodnega prostora ocenjevali dela prijavljenih fotografov.