Glasbena skupina študentov medicine iz Badajoza
četrtek, 31. avgust 2017 - 18:00
2 uri
Prost vstop

Nastop glasbene skupine študentov medicine iz Badajoza

Ob skorajšnjem izteku gostujoče razstave iz Španije MOJSTROVINE ŠPANSKE UMETNOSTNE OBRTI: 10 LET NACIONALNIH NAGRAD vas Veleposlaništvo Španije v Sloveniji in Slovenski etnografski muzej prijazno vabita na Nastop glasbene skupine študentov medicine iz Badajoza.

Skupino so ustanovili študentje medicine Fakultete v Badajozu pred štirimi desetletji in jo poimenovali Tuna medicinske fakultete Univerze Extremadura (Tuna de la Facultad de Medicina de la Universidad de Extremadura). V preteklih letih so nastopali v številnih krajih po Španiji in drugod. S svojo tradicionalno glasbo in interpretacijo so postali znana skupina, ki danes šteje že več kot sto članov oz. tunov z velikim krogom oboževalcev.

Razstava MOJSTROVINE ŠPANSKE UMETNOSTNE OBRTI: 10 LET NACIONALNIH NAGRAD
je na ogled do 3. septembra 2017.