Upravna hiša
ponedeljek, 4. junij 2012 - 10:00
4 ure

Muzeoforum: Vloga muzejev v družbi – več kot vrednota!

Program:

10.00 – 10.45: Margriet de Jong: MUZEJI? VEČ KOT VREDNOTA!
10.50 – 13.00: Delavnice – pet vrednot
13.00 Odprti forum in diskusija

Margriet de Jong
Nizozemska zveza muzejev, Amsterdam
Diplomirala je na Univerzi v Amsterdamu na Nizozemskem in magistrirala s področij Evropskih študij (1992) in Ameriških študij (1994). V letu 2003 je opravila tudi diplomo s področja Muzejskih študij na Reinwardt Akademiji v Amsterdamu.

Med letoma 1981 in 1988 je živela in delala v zahodnem Berlinu. V 80-ih in 90-ih letih je delala za British Council v Berlinu in Amsterdamu. Od leta 1989 do 2004 je bila tudi politično aktivna v socialno-liberalni stranki D66. V omenjenem obdobju je bila deželna svetnica in vodja stranke v provinci Flevoland in kandidatka za predstavnico v Evropskem  Parlamentu.

Od leta 2001 dela za Nizozemsko muzejsko združenje (Nederlandse Museum Vereniging), kjer je v veliki meri zadolžena za delo na področju mednarodnih povezav in projektov ter opravlja številne funkcije s področja družbenih dejavnosti. V letu 2011 je opravljala pomembno vlogo kot programski vodja projekta “More than Worth it”, kjer je bil osnovni namen pomagati pri prepoznavanju in ozaveščanju pomena in vloge muzejev v sodobni družbi na Nizozemskem.

Strokovne kompetence Margriet de Jong so utemeljene na podlagi njene svetovalne vloge pri strateških politikah načrtovanja.

Muzeoforum bo vodila Elizabeta Petruša Štrukelj.