petek, 9. april 2010 - 12:00
2 uri

Most prijateljstva - Mosto prijateljstvo - Pejtaušagoskri phurt, multimedijska predstava za otroke - PREDSTAVA ODPOVEDANA

petek, 9. april 2010 ob 12.00 (upravna hiša SEM)

PREDSTAVA ODPOVEDANA !

Ob Mesecu romske kulture Romano Čhon (2. Festival romske kulture v Sloveniji) vabimo osnovnošolce in vse, ki jih zanimata romski jezik in romska kultura na multimedijsko predstavo.

Predstava Most prijateljstva – Mosto prijateljstvo – Pejtaušaugoskri phurt sloni na knjigi z istim naslovom, ki je zapisana v slovenščini, dolenjski romščini in prekmurski romščini in je dokaz, da pri navezovanju najbolj pristnega odnosa – prijateljstva, jezik ne more biti ovira. Med predstavo se bodo tudi poslušalci zagotovo naučili nekaj novih besed v romskem jeziku.
Avtorji knjige so Stojan Hudorovac, Brendi Bajt, Jasmin Hudorovac in Tina Koščak. Tudi ilustracije so preplet več snovalcev; otrok iz romskih naselij v Grosupljem ter oblikovalke in ilustratorke Irene Cerar, ki je v svoje ilustracije vključila risbice romskih otrok.

Po predstavitvi bo možen nakup knjige Most prijateljstva – Mosto prijateljstvo – Pejtaušaugoskri phurt , s katerim boste pripomogli k ustvarjanju iste predstave še v lutkovnem jeziku.

Vstop prost!