sreda, 12. maj 2010 - 18:00
2 uri

Moja družina - moj dom - predavanje odpade!

sreda, 12. maj 2010 ob 18.00 (upravna hiša SEM) - PREDAVANJE ODPADE!

Mag. Polona Sketelj: Družina - dom

Preživetje posameznika je mogoče le v stiku z drugimi ljudmi. Prav potreba po pripadanju, zavetju in varnosti je primarna naravna potreba človeka. Družina je temeljna in ena najstarejših družbenih skupnosti. V zgodovini človeštva so se razvile številne skupnosti, ki so opredeljene kot družina. Vloga in pomen družine sta opredeljena z vsakokratnimi družbenimi in kulturnimi razmerami. Posamezniki imajo več različnih družinskih vlog in iz njih izhajajočih nalog. Kaj vse je družina, kakšne so njene funkcije ne glede na čas in prostor bivanja, kakšen je položaj posameznika v družini in kakšna je delitev vlog med posameznimi družinskimi člani, kaj vse utrjuje družino kot skupnost? Na ta in še mnoga druga vprašanja bo skušalo odgovoriti predavanje. Ob tem bo spodbudilo pri poslušalcih lastna razmišljanja o življenju v družini in o njihovih občutkih družinske pripadnosti. Predavanje se bo dotaknilo tudi doma kot prostora bivanja družine.

Družina pred domačo hišo, Rogaška Slatina, 1931.