Razstavna hiša
četrtek, 21. april 2022 - 12:00
1 ura

Moj svet, osebna razstava Berte Jereb

Slovenski etnografski muzej prijazno vabi na odprtje razstave Moj svet - o življenju in delu prof. dr. Berte Jereb, dr. med., pionirke otroške onkologije in ustanoviteljice fundacije Mali vitez.

Odprtje osebne razstave bo v četrtek, 21. aprila 2022, ob 12.00.

»Vse, kar se je godilo okoli mene od prve mladosti, ki se je spominjam, skozi odraščanje in zrelost, ljubezen, poklic, vse se je godilo, kot da me vodi nevidna sila. Ali  bi šlo življenje v drugačno smer, če bi se odločala drugače?  Pa vendar, kljub vsem težavam, vsemu, kar se je dogajalo, ničesar ne morem obžalovati, hvaležna sem za vse v življenju.«
̶  dr. Berta Jereb

Življenjsko in poklicno pot prof. dr. Berte Jereb, dr. med (roj. 1925) zaznamuje veliko svetov, ki jih nesebično deli z osebami s težkimi življenjskimi preizkušnjami, izraža jih v znanstvenih krogih, deli jih z nami. Zato so njeni svetovi tudi naši in naši svetovi tudi njeni.

Razstava bo na ogled do 26. septembra 2022.

Razstava sodi v cikel osebnih pripovedi ob stalni razstavi Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta.