Marjan Ogorevc med šamani
ponedeljek, 14. oktober 2019 - 18:00
2 uri
Vstopnina 6€
Velja za predavanje in za ogled razstave dva dni (14. in 15. oktober).
Vstopnice so na voljo od 1. oktobra naprej v recepciji razstavne hiše (tor. - ned., 10.00 - 18.00)
Število vstopnic je omejeno.
Rezervacije niso možne, nakup vstopnic je možen le v muzeju.

Marjan Ogorevc: Med šamani v Sibiriji - RAZPRODANO

Marjan Ogorevc je o vsebini svojega prispevka zapisal:

"Predavanje posvečam sibirskim šamanom, ki sem jim nekoč, v prejšnjih življenjih, tudi sam pripadal. Hvaležen sem jim za njihovo prizadevanje za uravnovešanje svetlobe in teme, njihovo nesebično razdajanje z namenom, da bi bil ta svet dvojnosti, trpljenja in nerazumevanja boljši in bolj razumevajoč. Leta 2014 sem tri tedne preživel med sibirskimi šamani. Dobri dve
leti sem potreboval za uresničitev tega, kar je po vrnitvi iz Sibirije nenehno zaposlovalo moje misli – iskreno pisati o tem, kar sem doživel na poti iskanja izvornega šamanizma. Neznansko potrebo po tem, da napišem knjigo in raziščem svet šamanov, je v meni zanetil poglavar vseh tuvanskih šamanov, veliki antropolog, karizmatični dr. Kenin Lopsan, ki me je v Kizilu sprejel kot posebnega gosta".

Predavanje bo potekalo v naslednjih sklopih: Moje potovanje po Tuvi, Šamanizem kot religija in kdo je lahko šaman?, Šamanizem po svetu in na naših prostorih, Neošamanizem v sodobnem svetu in Vloga axis mundi.