Amulet
sreda, 16. december 2015 - 18:00
Razstava
Magija amuletov
Predavanje poteka v pritlični predavalnici 34, Filozofske Fakultete Univerze v Ljubljani (Aškerčeva 2).

Magični svet amuletov – podobe božanstev starega Egipta v slovenskih zbirkah

Predavanje na Oddelku za umetnostno zgodovino, Filozofska fakulteta

Predaval bo muzejski svetnik dr. Marko Frelih, kustos za Afriko in Ameriko v Slovenskem etnografskem muzeju.

Kot arheolog dr. Marko Frelih že več let raziskuje medkulturne povezave med starimi civilizacijami. Še posebej ga zanima duhovni svet prazgodovinskih kultur v kontekstu razumevanja kultnih mest, ritualov in umetnosti. Prav tako že vrsto let preučuje stike Slovencev z neevropskimi kulturami. V ospredju njegovih raziskav sta misijonarja Friderik Baraga (severna Amerika) in dr. Ignacij Knoblehar (Sudan). Med njegove vidnejše novejše monografske publikacije sodita tudi mednarodno odmevna razstavna kataloga Sudanska misija 1848-1858: Ignacij Knoblehar – misijonar, raziskovalec Belega Nila in zbiralec afriških predmetov (2009) ter Magija amuletov / The Magic of Amulets (2014).