Razstavna hiša
ponedeljek, 23. januar 2012 - 9:00

Ljudski ples in pesem: tradicija in ustvarjalnost za sodobni čas, delavnica

Ustvarjalno gibanje ob glasbi

Ljudski plesi, primerni za uporabo v predšolskih skupinah in osnovni šoli

Ljudske plesno – pevske igre

Ob povpraševanju učiteljic in vzgojiteljic po seminarjih plesnega izročila za otroke smo se v Slovenskem etnografskem muzeju v sodelovanju z Zavodom Etnika odločili, da v pomladnih mesecih izvedemo tri seminarje. Namenjeni so  tistim, ki bi pri svojem delu z otroki radi razširili znanje na področju ljudskega plesa in pesmi. Udeleženci na seminarjih teoretično in praktično pridobijo izhodišča za uporabo plesnega, glasbenega in pevskega izročila pri vsakodnevnem delu z otroki.

Seminarje pripravljata Sonja Kogej Rus, muzejska svetovalka SEM in Mojca Leben, mag. umetnostne zgodovine, vodja otroških programov in izobraževanj v Zavodu Etnika, izvedenka za ustvarjalni gib in neverbalno komunikacijo, ki seminarje tudi vodi.
Izbor plesov in poučevanje pripravlja Zmago Leben, kulturni delavec, korepetitor in koreograf.

Cena seminarja je 50,00 EUR.
Plačilo: z naročilnico ali plačilo na recepciji Slovenskega etnografskega muzeja.
Prijave na posamezen seminar zbiramo do četrtka pred izvedbo (za prvi seminar v januarju do četrtka 19. januarja).

Udeležencem priporočamo udobna oblačila in obutev!

Informacije in pisne prijave:
Sonja Kogej Rus
Muzejska svetovalka / Vodja pedagoško – andragoške službe SEM
Metelkova 2
Ljubljana
sonja.kogej-rus@etno-muzej.si
T. 01 3008 750, 031 728 955

Napovedujemo:
Ponedeljek,13. februar 2012 ob 9.00
ŠTIRJE LETNI ČASI : LJUDSKI PLES, PESEM, GLASBA TER ŠEGE IN NAVADE SKOZI KOLEDARSKO LETO IN ŠTIRI SLOVENSKE POKRAJINE
(sklop pomlad – poletje )
Ponedeljek,12. marec 2012 ob 9.00