Predavanje
Kavarna SEM
petek, 21. november 2014 - 19:00

Gremo v Mongolijo, potopisno predavanje v Kavarni SEM

Ko se pogum, pustolovski duh in dobrodelnost združijo, nastanejo čudoviti projekti in še lepši spomini.

V petek, 21. novembra 2014, ob 19.00 bo v Kavarni SEM v sklopu festivala popotnikov in popotniškega novinarstva Bivak potekalo potopisno predavanje Gremo v Mongolijo.

Katja Kern in Matej Meglič sta v okviru dobrodelnega projekta Gremo v Mongolijo v mesecu juliju krenila na 15675 kilometrov dolgo pot do Ulaan Baatarja. Prečkanje kar devetih držav in ob tem preživetih nešteto dogodivščin, pa je imelo prav poseben namen, kajti glavni cilj odprave je bilo zbrati denar za avtomobil, ga kupiti, pripeljati do Mongolije in ga predati dobrodelni organizaciji GO HELP. Katji in Mateju je seveda uspelo in avto danes služi lokalni skupnosti za prevoz otrok v šolo in za izpolnitev vseh ostalih potreb. V mesecu in pol brezpotij, iskanja pitne vode in dizla sta doživela marsikaj, se srečala z drugimi kulturami, se peljala po cestah, ki to sploh niso bile in obenem spoznala čudovite ljudi. Vabljeni, da se nam pridružite.

Vstop prost!

Gremo v Mongolijo