sobota, 15. oktober 2011 - 15:00
1 ura

Gnetemo in oblikujemo glino: Nenavadne oznake za rastline v Etnobotaničnem vrtu SEM, brezplačna delavnica

sobota, 15. oktober 2011 ob 15.00 (Lončarski atelje SEM)

Otroke, mladino, odrasle in družine vabimo na ustvarjalno delavnico oblikovanja gline v Lončarski atelje SEM. Vstop prost!

Ne samo v starih časih, tudi danes »častimo« rastline. Pa jih dovolj poznamo? O zdravljenju z rastlinami je že veliko napisanega, znano je, da ozdravijo marsikatero bolezen in tegobo, če jo znamo pravilno izbrati. Kako obsežno in bogato je tradicionalno znanje o rastlinskem svetu sporoča tudi ETNOBOTANIČEN VRT SEM, ki se razprostira ob Slovenskem etnografskem muzeju. Na njem so zasajene zeliščne, začimbne, sredozemske, zaščitene, sredozemske, čarovne, okrasne in koristne rastline.

Postani sooblikovalec Etnobotaničnega vrta! V ustvarjalni delavnici bomo pod vodstvom kiparke Eve Lenassi Peterson iz gline oblikovali napisne oznake za rastline na vrtu.