Razstavna hiša
četrtek, 10. april 2014 - 15:00

Dotik mojih vrat, program aktivnosti za romske otroke ob razstavi Vrata. Prostorski in simbolni prehodi življenja

SEM s programom aktivnosti Dotik mojih vrat približuje in širi dostopnost kulture in kulturne dediščine romskim otrokom živečim v bližini Ljubljane in v romskih naseljih v Grosuplju in je del pedagoško/andragoškega programa v okviru projekta Dostopnost do kulturne dediščine ranljivim skupinam ter spremljevalni program ob razstavi Vrata. Prostorski in simbolni prehodi življenja.

Prvi dogodek, ki bo potekal v SEM v četrtek, 10. aprila 2014, je namenjen ogledu razstave Vrata. Ob igri, pripovedovanju pravljice, iskanju simbolov na razstavljenih vratih in izdelavi simbola za vrata je cilj prvega srečanja spodbuditi otroke k razmišljanju o kulturi na primeru vrat. To jih bo vodilo k kasnejšemu ustvarjanju z umetniki in arhitekti v lokalnem okolju.

Rezultati aktivnosti bodo predstavljeni na zaključni razstavi Odprta vrata: izdelki romskih otrok v Slovenskem etnografskem muzeju v mesecu maju. Ta dogodek bo tudi spodbuda za starše, sorodnike in prijatelje romskih otrok, da obiščejo Slovenski etnografski muzej.

Aktivnosti bodo potekale v mesecu aprilu in maju:
V Slovenskem etnografskem muzeju

V romskih naseljih (Smrekec 1 in Smrekec 2)

• Petek, 11. april 2014, 16:00 – 17:30: Dodaj svoj dotik na vrata, aktivnost vodi Tina Koščak
  • Torek, 15. april 2014, 17:00 – 18:30: Skrivnostni pogled skozi ključavnico… Kaj vidiš?, aktivnost vodi Lara Kastelic
  • Sreda, 23. april 2014, 16:00 – 17:30: Vrata mojega doma, aktivnost vodi Tina Koščak
  • Sreda, 7. maj 2014, 15:00 – 16:30: Najlepša so vrata, ki vodijo do….?, vodi Lara Kastelic

V lokalnem okolju v Grosuplju (Mestna knjižnica Grosuplje)

• Ponedeljek, 12. maj 2014, 17:00 – 18:30:  Kiparska delavnica z Lučko Koščak
  • Ponedeljek, 19. Maj, 17:00 – 18:30: Delavnica s krajinskim arhitektom Mitjo Škrjancem.

Pri izvedbi programa sodelujejo Slovenski etnografski muzej, KD Grosuplje – mesto kipov in  Mestna knjižnica Grosuplje.

SEM
Dostopnost.eu  ESS