sreda, 1. junij 2011 - 19:00
2 uri

Cvetnoetno / kolekcija etno pohištva, odprtje projekta

sreda, 1. junij 2011 ob 19.00 (razstavna hiša SEM)

»Cvetnoetno« - etno pohištvo je nastalo v sodelovanju med oblikovalkama Špelo Leskovic in Almiro Sadar ter Mizarstvom Černe.

Etno pohištvo povezuje sodobno oblikovanje s slovensko kulturno dediščino in tradicionalnimi znanji s področja lesarstva in tekstilstva. Pohištveni del izhaja iz tradicije kmečkega pohištva, njegove logike sestavljanja posameznih delov v celoto, njegove uporabnosti in dekoracije ter uporabe naravnih materialov. Tekstilni del izhaja iz bogate tradicije slovenskih cvetlic, ki so interpretirane v tehniki kvačkanja. Oblike, ki so se skozi zgodovino zapisale kot tradicionalne pri oblikovanju kmečkega pohištva, so interpretirane na sodoben način z namenom uporabe v vsakdanjem življenju.

»Cvetnoetno« - etno pohištvo bo v SEM na ogled do konca septembra 2011.