CHADO pribor
ponedeljek, 25. september 2017 - 18:00
2 uri
Vstop prost

Chado, demonstracija japonske tradicionalne priprave in pitja čaja

Društvo Chado Urasenke Tankokai Slovenija v sodelovanju s Slovenskim etnografskim muzejem Vas prijazno vabi na demonstracijo tradicionalnega japonskega obreda priprave in pitja čaja - Čado po izročilu šole čaja Urasenke iz Kyota. Demontsracija je namenjena vsem, ki bi se želeli seznaniti s to japonsko umetnostjo in dobiti več informacij o tečaju ČADO, ki poteka v Slovenskem etnografskem muzeju vsako leto od oktobra do junija.

Chado (Pot čaja ali obred pitja čaja), japonska umetnost tradicionalne priprave in pitja čaja, po izročilu šole Urasenke, zasleduje štiri glavna načela wa (harmonija), kei (spoštovanje), sei (čistost) in jaku (spokojnost), ki jih je v 16. stoletju uveljavil veliki čajni mojster Sen no Rikyu. Značilnosti čajnega obreda sta dosledna pozornost in skrajna preprostost. Udeleženci sedijo na tatamijih, v umirjenem in meditativnem ozračju ob spremljanju obreda in se osredotočajo v svoj notranji svet. Formalni čajni obred traja do štiri ure in je globoka duhovna izkušnja.