ATAK: Fan Art. Kako biti detektiv?, odprtje razstave
sreda, 5. oktober 2022 - 19:00
1 ura

ATAK: Fan Art. Kako biti detektiv?, odprtje razstave

Stripburger in Slovenski etnografski muzej vas prijazno vabita na odprtje večmedijske razstave v okviru Festivala stripa Tinta.

ATAK je likovni umetnik, ilustrator in stripar, ki svoj umetniški proces prepleta s fenomenoma fan arta oziroma oboževalske umetnosti in zbirateljstva. Obožuje junake popularne stripovske kulture, ki jih vključuje v svoj ilustratorski imaginarij. ATAK izbrano dediščino stripa zbira, se ob njej napaja in jo poustvarja. Na ogled bo pestra zbirka anonimnih del, ki so jih ustvarili oboževalci Tintina in Dicka Tracya, ki jih je ATAK pridobil iz različnih koncev sveta, večje število njegovih predelav stripovskih zgodb in naslovnic publikacij, med njimi tudi originali Chesterja Goulda iz njegove osebne zbirke.

Razstava je del programa Festivala stripa Tinta in bo na ogled do 20. novembra 2022.

Ob razstavi napovedujemo:
Četrtek, 6. oktober, ob 18.00: Vodeni ogled razstave z avtorjem
Sobota, 22. oktober, 11.00-14.00: Stripovski junaki, stripovska delavnica (9+, prijave: core@mail.ljudmila.org)