15. avgusta – ODPRTO
8 ur
6 € / 3 €

15. avgusta – ODPRTO

Spoštovane obiskovalke in obiskovalci, Slovenski etnografski muzej bo za praznik, 15. avgust 2023, odprt po rednem urniku med 10.00 in 18.00.

Vabimo vas ogled občasnih razstav Sveti konji – nebesni jezdeci, Ljudska umetnost med domom in svetom: Zbirki SEM in ljudske umetnosti NSK skupine IRWIN, Belo zlato: Zgodbe o bombažu, Dediščina starega Egipta: Fotografski arhiv Güntherja in Ingrid Hölbl, Nesnovna kulturna dediščina Slovenije: Ob 20-letnici Unescove Konvencije ter stalnih razstav Človek in čas: Prvih 100, Plečnikova Lectarija in Med naravo in kulturo.

Najmlajše obiskovalce še posebej vabimo v delavnico Malega mojstra, kjer lahko preizkusijo svoje spretnosti, na občasno razstavo Sveti konji – nebesni jezdeci, kjer so na voljo igre za otroke ter v Etnoabacedaž na stalni razstavi Med naravo in kulturo - labirint po črkah slovenske abecede, ki predstavlja izbrane etnološke predmete.

Dobrodošli!