petek, 27. marec 2009 - 8:00
3 ure

12. pripovedovalski festival Pravljice danes 2009

Dopoldanske pripovedovalske predstave za otroke v Slovenskem etnografskem muzeju

petek, 27. marec ob 9.00
Pravljice iz pojoče vreče. Pripoveduje: Igor Cvetko
Za otroke od 6. leta naprej

Igor Cvetko je etnomuzikolog, ki se z ljudskim izročilom ukvarja že vrsto let: kot odgovoren raziskovalec in rahločuten interpret. Je avtor številnih knjig, v katerih predstavlja igre, otroška glasbila, uspavanke, izštevanke, oblikoval je odmevno razstavo Zvoki Slovenije v prostorih SEM. Pravljice, ki jih bo pripovedoval se bodo prepletale z glasbo ali vsaj drobno zvočno spremljavo. Gotovo bo o katerem od glasbil tudi kaj zanimivega povedal.

petek, 27. marec ob 10.15
Slana usta, okrogla ušesa. Pripoveduje: Katja Povše
Za otroke od 3. leta naprej

Katja Povše je lutkovna ustvarjalka, ki že vrsto let deluje v lutkovnih predstavah za otroke in odrasle, največ v predstavah Društva lutkovnih ustvarjalcev. Do leta 2007 je bila članica ansambla Lutkovnega gledališča Ljubljana. Je ustanoviteljica in ustvarjalka Pripovednega gledališča gospodične Bazilike, ki povezuje pripovedništvo in lutkovno gledališče. Za igro in animacijo je prejela številne nagrade.

Vstopnina: 2,5 EUR na predstavo

Informacije in najave skupin:
Sonja Kogej Rus
T. 01 3008 750, 031 728 955