četrtek, 23. april 2009 - 19:00
2 uri

10. večer NAŠ ETNOMUZIKOLOG

spominski večer

četrtek, 23. april 2009 ob 19.00 uri (upravna hiša SEM)

Glasbena matica Ljubljana in Slovenski etnografski muzej
prirejata 10. večer NAŠ ETNOMUZIKOLOG

KONCERT ZA PESEM IN BESEDO
Spominski večer posvečen dr. Zmagi Kumer

Na predvečer 85. rojstnega dne dr. Zmage Kumer, nestorice slovenske etnomuzikologije, se bomo v krogu njenih nekdanjih sodelavcev, prijateljev in znancev pogovarjali o njenem življenju, delu in pomenu za našo in evropsko znanost.

Ko smo jo pospremili na njeno zadnjo pot, smo se zavezali in sklenili, da se ji poklonimo še drugače - s koncertom in spomini. V ta namen ji posvečamo 10. večer NAŠ ETNOMUZIKOLOG.

Zanimivo bo slišati, kako je o življenju pripovedovalo Zmagi Kumer ljudsko izročilo, kakšen je bil njen znanstveni nazor, kako obširno publicistično delo, kakšna so bila njena znanstvena spoznanja na področju našega in evropskega baladnega izročila. Spominom na skupno terensko raziskovalno in zbirateljsko delo se bodo pridružile še besede o njenem pedagoškem in mentorskem delu ter nekaterih doživetjih iz njenega osebnega življenja.

Pomladni večer želimo osvetliti še z vrsto večno zelenih slovenskih ljudskih pesmi, ki jih bodo poustvarili pevki Bogdana Herman in Ančka Lazar ter Zagoriški fantje, dobitniki evropske nagrade za ljudsko umetnost.

Sodelovali bodo še: Mirko Ramovš, Julijan Strajnar, dr. Marko Terseglav, dr. Marjanca Klobčar, dr. Marjetka Golež Kaučič in Rožana Špeh.

Koncert za pesem in besedo bo povezovala Jasna Vidakovič.