V SEM nastaja razstava Trienale rokodelstva. Foto: Maja Kostric Grubišić.
30. november 2023

V SEM nastaja razstava Trienale rokodelstva

Razstava sodobnih in inovativnih izdelkov na temeljih bogate kulturne dediščine Slovenije se po uspešni predstavitvi v Koroški galeriji likovnih umetnosti seli v SEM. Jutri, petek, 1. decembra ob 13.00, jo bo odprl zasl. prof. dr. Janez Bogataj.

Razstava prispeva k razumevanju rokodelskih panog v kontekstu časa in družbe 21. stoletja.

Partnerji razstave: SEM, Koroški pokrajinski muzej, MAO Slovenija, Mestna občina Slovenj Gradec, Ministrstvo za kulturo.

Vzporedno bo od 13. decembra 2023 do 10. marca 2024 v MAO na ogled 10 del ustvarjalcev, ki so bili izbrani v okviru javnega poziva Povezovanje sodobnega oblikovanja, rokodelstva in obrti. Poziv je v okviru evropske platforme Distributed Design razpisal Center za kreativnost.

Na ogled do 3. marca 2024.

V SEM nastaja razstava Trienale rokodelstva. Foto: Maja Kostric Grubišić.V SEM nastaja razstava Trienale rokodelstva. Foto: Maja Kostric Grubišić.V SEM nastaja razstava Trienale rokodelstva. Foto: Maja Kostric Grubišić.V SEM nastaja razstava Trienale rokodelstva. Foto: Maja Kostric Grubišić.V SEM nastaja razstava Trienale rokodelstva. Foto: Maja Kostric Grubišić.V SEM nastaja razstava Trienale rokodelstva. Foto: Maja Kostric Grubišić.V SEM nastaja razstava Trienale rokodelstva. Foto: Maja Kostric Grubišić.V SEM nastaja razstava Trienale rokodelstva. Foto: Maja Kostric Grubišić.