V SEM nastaja nova razstava
24. april 2024

V SEM nastaja nova razstava

V pričakovanju nove razstave z naslovom Popotovanje spominov preko krajin Alžirije v 60. letih 20. stoletja, z vami delimo nekaj trenutkov iz zakulisja postavljanja razstave.

Od petka, 26. aprila 2024, ste vabljeni k odkrivanju Alžirije v šestdesetih letih prejšnjega stoletja na osebni razstavi Nine Zdravič, ki skozi predmete iz vsakdanjega življenja, fotografije in spominke razkriva doživetja na drugo celino in kulturo iz obdobja gibanja neuvrščenih.

S to osebno razstavo in z muzejsko razstavo Prepletenost svetov: Zunajevropske zbirke v obdobju neuvrščenosti Slovenski etnografski muzej obeležuje 60. obletnico vzpostavitve Muzeja neevropskih kultur v Goričanah (1964-2001).

Uradno odprtje obeh razstav, Prepletenost svetov: Zunajevropske zbirke v obdobju neuvrščenosti in Popotovanje spominov preko krajin Alžirije v 60. letih 20. stoletja, bo v četrtek, 9. maja 2024 ob 18. uri v SEM.

Vabljeni! Razstavi bosta na ogled do 8. septembra 2024.

V SEM nastaja nova razstavaV SEM nastaja nova razstavaV SEM nastaja nova razstavaV SEM nastaja nova razstava