Strip
28. september 2022

V mesto prihaja mednarodni festival stripa TINTA!

V SEM se v sredo, 5. oktobra ob 19. uri odpira razstava TINTA 2022 | ATAK: Fan Art. Kako biti detektiv — razstava izjemnega vsestranskega berlinskega umetnika ATAKA.

SEM pa je tudi eno izmed petih prizorišča stripovske razstave Marka Kocipra: Butalci v mestu, ki spremlja izdajo drugega albuma, Butalci v stripu 2 in bo potekala od 29. 9. - 29. 10.!

Razstava v javnem prostoru sestoji iz petih figurativnih postavitev Butalcev, izrezanih iz lesenih plošč, ki vzpostavljajo dialog z mimoidočimi. Kompozicije prinašajo vsakovrstne aluzije na sodobnost, predvsem pa dobro mero vizualnega humorja, ki ga je avtor Marko Kociper mojstrsko vpel v dano snov, Miha Zupan pa mu je prispeval otipljivo formo.

Razstava se odvija v Ljubljani na Mestnem trgu, Trgu Republike, v Parku narodnih herojev, na vrtu SEM in v Kinu Šiška.

NAGRADA: prvih dvajset, ki najdejo in poslikajo vseh pet razstavnih postavitev, fotografije pa pošljejo na core@mail.ljudmila.org, prejmejo izvod novoizdane knjige Butalci v stripu 2 z avtorjevim posvetilom.

Na vrtu SEM smo včeraj že predčasno srečali zaljubljenega sina butalskega župana.