Romska zastava
8. april 2022

Svetovni dan Romov

Danes Romi po vsem svetu praznujejo svetovni dan Romov, ki je bil izbran na njihovem prvem svetovnem kongresu leta 1972 v Londonu.

SEM vsem pripadnicam in pripadnikom romske skupnosti iskreno čestita za praznik!

SEM že vrsto let sodeluje z romskimi skupnostmi z različnimi projekti. V oktobru se je pridružil projektu Slovenska romska pot, v okviru katerega bo do marca 2023, ko se bo projekt zaključil, pripravil številne dejavnosti. Cilj projekta je pripadnikom romskih skupnosti približati pomen kulture in kulturne dediščine ter spodbujati njihovo lastno aktivnost.

Zeleno-modra romska zastava s kolesom in šestnajstimi prečniki. Zelena simbolizira prostranstvo narave in svobodo gibanja. Modra simbolizira neskončno nebo, kolo v sredini zastave pa večno potovanje romskega naroda.