Glasbila Korošec
16. junij 2022

SEMenj: rokodelci na obisku

#3 Predstavljamo tretjo trojico sodelujočih obrtnikov:

• Glasbila Korošec

Darko Korošec je izdelovalec starih ljudskih glasbil. Trenutno izdeluje preko 35 različnih ljudskih glasbil, tako slovenskih kot tujih. Znanja o izdelavi glasbil prenaša na učence tudi na delavnicah, njihovo uporabo pa predstavlja na različnih dogodkih.

• Rokodelstvo Baša

Rokodelstvo Baša obsega izdelke domače in umetnostne obrti za uporabo v gospodinjstvu in unikatne in edinstvene izdelke za dom ter ustvarjalne delavnice za otroke in odrasle. Na SEMnju se bodo predstavili s solatnicami, tradicionalnimi skledami z robom in piščalkami.

• Knitke

Kvačkarije za vse priložnosti - Knitke - ustvarja Daniela Roj, ki zase pravi, da ji njeni unikatni kvačkani izdelki pomenijo enako kot slika slikarju ali kip kiparju; so njen način ustvarjalnega izražanja.

SEMenj, sejem izbranih slovenskih obrtnikov bo potekal v okviru Poletne muzejske noči na Ploščadi SEM, od 17.00 do 21.00. Na njem se bo predstavilo 15 rokodelcev.

Lepo vabljeni!

Preverite bogat program