Slovenski etnografski muzej

Fantje vstopajo v krog plesalk. Foto: Joško Šmuc, Šentvid pri Stični, 15. 8. 1950, hrani Dokumentacija SEM
Datum objave  
25. januar 2023
Kaj 
Blog

SEM je partner v projektu Ples kot nesnovna kulturna dediščina: Novi modeli omogočanja participativnih plesnih dogodkov

Skupaj s partnerji iz 6 evropskih držav med letoma 2022 in 2025 raziskujemo plesno izročilo kot nesnovno kulturno dediščino ter povezave med plesnimi skupnostmi, muzeji, dediščinskimi inštitucijami in javnostjo.

Konec januarja 2023 bo v mestu Mechelen v Belgiji prva delavnica v sklopu projekta. Več o programu si lahko preberete na https://www.dancingaslivingheritage.eu/events/workshop-1-cemper

Drugi dan delavnic (31.1.2023) bo na voljo tudi spletni prenos vabljenega govornika Kurta Grötscha, direktorja Flamenko muzeja iz Seville (Španija). Predstavljen bo primer, kako pomembno vlogo ima lahko muzej pri varovanju nesnovne kulturne dediščine.

Vodilni partner projekta je Norveški center za tradicionalno glasbo in ples, partnerji so: Glasbeno narodopisni inštitut ZRC SAZU, Center za glasbo in dediščino uprizoritvenih umetnosti iz Belgije, Nacionalni muzej ASTRA iz Romunije, Madžarski muzej na prostem, Grški raziskovalni center – Akademija v Atenah, Univerza v Atenah, Muzej južnega Trøndelag-a (Norveška), Fundacija Stiftinga Hilmar Alexandersen (Norveška) in Svenskt visearkiv (Švedska).

https://www.dancingaslivingheritage.eu/

Projekt je sofinanciran iz Programa Ustvarjalna Evropa.

Prizor iz plesa mafrine. Foto Boris Orel, Dekani, 15. 9. 1949, hrani Dokumentacija SEM