Predmeti pripadnic in pripadnikov romske skupnosti iz Maribora
7. april 2023
Blog

SEM je letošnji dan Romov obeležil z dogodkom Utrinki tradicij: Šege mariborskih Romov ob poroki in otroštvu

Družili smo se z mariborskimi Romi in Rominjami, ki so predstavili svoje predmete in izdelke, povezane s pomembnimi spomini iz vsakdanjega življenja. Ob njih so spregovorili o svojih spominih na otroštvo in o poročnih šegah, ki se prenašajo iz roda v rod, in tako z nami delili utrinke družinskih tradicij. Veseli smo, da smo imeli priložnost pokukati vanje!

Z dogodkom smo v SEM zaokrožili rezultate projekta Slovenska romska pot (2021-2023), v okviru katerega so se mariborske Rominje in Romi srečali na štirih delavnicah v SEM in v Združenju EPEKA v Mariboru ter pripravili dogodka v Mariboru in Ljubljani.

Ob tej priložnosti SEM čestita vsem pripadnicam in pripadnikom romske skupnosti za vaš dan!

Foto: Maja Kostric Grubišić

Direktorica SEM, Natalija PolenecPredstavnica Združenja EPEKA, Jerica LorenciKustosinja SEM, Tina PalaićGospa JovankaGospa JovankaMakiMuhamedPredmeti pripadnic in pripadnikov romske skupnosti iz MariboraŠtudentje Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo in drugi obiskovalci dogodka v pogovoru z Rominjami in Romi.Predmeti pripadnic in pripadnikov romske skupnosti iz Maribora