Ognjeni spektakel v Podkorenu. Foto: Adela Pukl.
25. november 2023

Se bojite parkljev?

Prihaja čas, ko po nekaterih slovenskih vaseh na predvečer godu sv. Nikolaja ali Miklavža parklji v spremstvu angelčkov in Miklavža obiskujejo otroke.

Vse pogostejše so prireditve, ko se parklji predstavljajo v vsej svoji grozni in strašljivi podobi. Tako je bilo tudi na Ognjenem spektaklu v Podkorenu, kjer se je v petek, 24. novembra, predstavilo več kot 30 skupin parkljev.

Na terenu jih je dokumentirala kustosinja SEM, Adela Pukl.

Ognjeni spektakel v Podkorenu. Foto: Adela Pukl.Ognjeni spektakel v Podkorenu. Foto: Adela Pukl.Ognjeni spektakel v Podkorenu. Foto: Adela Pukl.Ognjeni spektakel v Podkorenu. Foto: Adela Pukl.Ognjeni spektakel v Podkorenu. Foto: Adela Pukl.Ognjeni spektakel v Podkorenu. Foto: Adela Pukl.Ognjeni spektakel v Podkorenu. Foto: Adela Pukl.