Razstava Alma Maksimiliana Karlin – pisateljica
15. september 2023

Razstava Alma Maksimiliana Karlin – pisateljica

SEM danes ob 18.00 v frankfurtskem Haus am Dom skupaj s Pokrajinskim muzejem Celje in Muzejem novejše zgodovine Celje odpira razstavo Alma Maksimilijana Karlin – pisateljica / Alma Maximiliana Karlin – Schriftstellerin.

Razstava, ki se navezuje na program Frankfurtskega knjižnega sejma 2023 in posebno vlogo Slovenije kot častne gostje, bo izpostavila literarno pot Alme M. Karlin in njeno prepletenost v času in prostoru. Naslov povzema naziv na originalni Almini vizitki, s katero se je Alma predstavljala in odraža njen osrednji življenjski cilj – pisanje. Razstava gradi na izpostavljenih citatih iz njenih knjižnih del, s katerimi presprašuje vedno aktualna vprašanja o pozicijah moči, vlogi tradicij, vprašanju spolov in družbenih neenakosti.

Avtorji razstave so dr. Tanja Roženbergar (SEM), Marija Počivavšek (MNZC) in Stane Rozman (PMC).

Razstavo bo odprla Barbara Koželj Podlogar, generalna direktorica Direktorata za ustvarjalnost MK RS.

Na ogled do 23. novembra 2023.

Foto: dr. Tanja Roženbergar

Razstava Alma Maksimiliana Karlin – pisateljica Razstava Alma Maksimiliana Karlin – pisateljica