Slovenski etnografski muzej

6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan
Datum objave  
24. april 2023
Kaj 
Blog

Preteklo soboto smo v SEM uspešno izvedli že 6. seminar za Etnobotaniko

Pridružili so se nam zeliščarji iz vse Slovenije in skupno smo izmenjali številne izkušnje, dobre prakse ter se spoznavali ob bogatih zeliščarskih znanjih, ki so preživela vse do danes.

Decembra 2022 je bilo zeliščarstvo vpisano v Register nesnovne kulturne dediščine. Nosilci zeliščarstva kot žive dediščine so zeliščarji in zeliščarice iz različnih krajev Slovenije, ki so se s spoštovanjem do podedovanega znanja povezali v dediščinsko skupnost zeliščarjev. Združuje jih skupna želja po ohranjanju ene najstarejših oblik nesnovne dediščine. Na tokratnem seminarju so se predstavili zeliščarji – nosilci nesnovne kulturne dediščine.

Stalni seminar za etnobotaniko Človek in rastlina, ki je vsakič uglašen na drugo temo, snujeta etnologinja Vlasta Mlakar, avtorica knjige Rastlina je sveta, od korenin do cveta, in Barbara Sosič, SEM.

6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan6. seminar za Etnobotaniko. Foto: Maja Kocjan