Plečnikova linija
24. avgust 2022

Plečnikova linija

Te dni lahko po Plečnikovi Ljubljani potujete tudi s posebno avtobusno linijo LPP - Plečnikovo linijo!

Avtobus vas odloži ob Plečnikovih znamenitostih, ki se nahajajo do največ 900 metrov od postaj mestnega postajališča avtobusa linije št. 2.

Plečnikova linija vas pripelje tudi izjemno blizu SEM (400 m), kjer si lahko ogledate 2 razstavi, ki sta posvečeni Plečniku:

Plečnikova Lectarija (stalna razstava) in
Zlata doba Plečnikove arhitekture (fotografska razstava; zapira se 18. septembra)!

Obiščite tudi Trgovino SEM, kjer so na voljo črno-bele fotografije z motivi Plečnikovih del iz Dokumentacije SEM. Fotografije so za to priložnost bile razvite v muzeju na fotografski papir po klasičnem analognem postopku iz originalnih negativov, ki jih hrani SEM.

Veselimo se vas, v SEM.

Zlata doba Plečnikove arhitektureZlata doba Plečnikove arhitekturePlečnikova LectarijaPlečnikova Lectarija