Okrogla miza ob zaključku gostujoče razstave Trienale rokodelstva
13. maj 2024
Novice

Trienale rokodelstva, okrogla miza ob zaključku gostovanja v Posavskem muzeju Brežice

Ob zaključku gostujoče razstave sodobnih in inovativnih izdelkov na temeljih bogate kulturne dediščine Slovenije Trienale rokodelstva prijazno vabljeni na okroglo mizo o dediščini rokodelskih panog, ki bo v Posavskem muzeju Brežice v sredo, 15. maja ob 11. uri. Na okrogli mizi sodeluje tudi soavtorica razstave, dr. Tanja Roženbergar, iz Slovenskega etnografskega muzeja.

Sodelujoči bodo spregovorili o vlogi etnologije pri raziskovanju in varovanju kulture rokodelstva in o mednarodnih projektih za promocijo rokodelstva, v katere se vključujejo tudi slovenske etnološke institucije.

Sodelujejo: Tanja Roženbergar (Slovenski etnografski muzej, soavtorica razstave), Tajda Jerkič (Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo FF UL, Interreg projekt COMMHERITOUR), Saša Poljak Istenič (Inštitut za slovensko narodopisje ZRC SAZU, Horizon RIA projekt Culturality), Kati Sekirnik (Konzorcij rokodelskih centrov Slovenije in RC DUO Škofja Loka, Razvojna agencija Sora, Interreg projekt AlpTextyles) in Nika Šantej (oblikovalka stekla, avtorica razstavljenih izdelkov Dotik).

Z gosti se bo pogovarjala direktorica Posavskega muzeja Brežice Alenka Černelič Krošelj.

Vstop prost!