Odprtje razstave Slovenskega tedna nakita
12. maj 2023

Odprtje razstave Slovenskega tedna nakita

Včeraj se je v SEM odprla osrednja razstava Slovenskega tedna nakita, ki so ga z nagovori pospremile Natalija Polenec, direktorica SEM, Maja Kržišnik, umetnostna zgodovinarka in likovna kritičarka, ter Olga Košica, organizatorka dogodka SIJW.

Tema druge edicije Slovenskega tedna nakita je SODOBNA ALKIMIJA – umetnost preoblikovanja. Na razstavi v SEM poleg več kot 50 uveljavljenih slovenskih in mednarodnih oblikovalcev nakita razstavljajo tudi gostje z Romunskega tedna nakita.

V času razstave poteka bogat spremljevalni program pod naslovom Druženje z oblikovalci ob petih popoldan.

Na ogled do 21. maja 2023 v Ateljeju SEM, v pritličju muzeja.

Ob razstavi vabimo tudi v Trgovino SEM, kjer lahko nakupite izbrane kose nakita slovenskih oblikovalcev.

Vabljeni, da si nakit ogledate skozi oči oblikovalk in oblikovalcev, ki ga ustvarjajo!