Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.
22. november 2023
Razstava
Poljske jaslice

Odprtje razstave Poljske jaslice

Včeraj smo v SEM v sodelovanju z Državnim etnografskim muzejem v Varšavi odprli razstavo, ki napoveduje praznični čas: Poljske jaslice!

... živobarvne, raznovrstne, pravljične, prepoznavna oblika ljudske umetnosti, miniaturne mojstrovine!

Po besedah veleposlanika Poljske "/.../ ta tradicija priča o vzdržljivosti poljske kulture, ki kljubuje vetrovom sprememb in političnim nemirom."

Odprtje razstave so z govori pospremili Natalija Polenec, direktorica SEM, Małgorzata Kunecka, avtorica razstave, Magdalena Wróblewska, direktorica Državnega etnografskega muzeja v Varšavi ter Nj. Eksc. dr. Krzysztof Olendzki, veleposlanik Poljske v Sloveniji, ki je razstavo tudi uradno odprl. Po zahvali avtoricam razstave dr. Neni Židov (koordinatorki), Malgorzati Kunecki (avtorici), Ariani Furlan Prijon (arhitektki) in Barbari Bogataj Kokalj (grafični oblikovalki), smo si razstavo ogledali v družbi kustosinje, nato pa vsi skupaj nazdravili.

Na ogled do 28. januarja 2024.

Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.Odprtje razstave Poljske jaslice. Foto: Miha Špiček.