Iz festivala dokumentarnega in kratkega filma SiGNS
7. april 2022

Novice iz Indije

V poletnih mesecih lanskega leta smo v muzeju gostili umetnostno zgodovinarko Kaniko Gupta iz New Delhija.

Kot del rezidenčnih aktivnosti je pripravila dokumentarni film Bilo je pomladi ... Film prikazuje zadnje leto Kanikine družinske hiše, ki so jo nadomestili z drugo, ob novi gradnji pa uničili tudi vrt in posekali drevesa. Avtorica s filmom opozarja na problematiko nepremišljenih gradbenih aktivnosti, s katerimi uničujemo naravo in kvaliteto človekovega bivanja.

Z veseljem sporočamo, da je bil film uvrščen na program festivala dokumentarnega in kratkega filma SiGNS, ki poteka med 2. in 7. aprilom 2022 v Kerali, Indija. Uvrščen je bil v kategorijo Dokumentarni fokus.

Rezidenca Kanike Gupta je bila del projekta Taking Care. Etnografski in muzeji svetovnih kultur kot prostori skrbi. Projekt raziskuje povezave med zunajevropskimi etnografskimi zbirkami in problematiko podnebnih sprememb.

Iz festivala dokumentarnega in kratkega filma SiGNSIz festivala dokumentarnega in kratkega filma SiGNSIz festivala dokumentarnega in kratkega filma SiGNSLetak filma